Potuj na FInsko, v Nemčijo, Turčijo ali v Italijo

Logo

Potovali bomo na Finsko, v Nemčijo, Turčijo in Italijo.

Si želiš z nami pa ne veš kako?

V delavnicah, ki jih pripravljajo učitelji Jelka Hrastnik, Urša Glavan, Igor Jeram in Sašo Herlah bomo počeli same zanimive stvari. Pripravljali se bomo na obiske – mobilnosti, ki se bodo odvijale po naslednjem razporedu:

1.Finland, Porvoo 13. – 17.1.2014

Porvoo

2.Slovenia, Slovenj Gradec 7. – 11.4.2014

 

SG

3.Germany, Wasserburg am Inn 29.9. – 3.10.2014

Wasserburg

4.Turkey, Corun 12. – 16.1.2015

Corun

5.Italy, Cita di Castello 20. – 24.4.2015

Cita_di_Castelo

Najprej na Finsko, v mestece Porvoo

Na Finskem boste učenci vodili delavnico z naslovom Sonce v umetnosti in glasbi. V delavnici bodo sodelovali učenci partnerskih šol, vi, tisti, ki boste na Finskem, pa boste, seveda, sodelovali tudi na delavnicah, ki jih bodo predstavili učenci iz drugih držav.

S sabo na Finsko bodo z nami potovale tudi vse izbrane fotografije sonca, ki jih boste učenci tam predstavili ostalim partnerskim šolam, hkrati pa boste lahko videli, kakšne motive so uspeli v svoje objektive ujeti učenci finske, nemške, italijanske in turške šole.

Še vedno zbiramo ideje za logo projekta, katerega vodilna tema je SONCE in sončna energija, Vztrajajmo s soncem – s sončno energijo v trajno prihodnost. Tisti, ki bo naredil zmagovalni logo, bo dobil potovanje za nagrado!

Če dobro pogledate na zgornji seznam mobilnosti, vidite, da je aprila na vrsti naša šola. V tem času boste lahko sprejeli v goste učenca ali učenko iz partnerskih šol. Učenci bodo bivali pri družinah kar cel teden. Z vami bodo hodili v šolo, skupaj bomo šli na enodnevni izlet, da jim razkažemo našo prelepo Slovenijo, pripravili jim bomo delavnice in še in še, vse z namenom, da bi čim bolj uživali.

Veliko se vas je na delavnice že prijavilo, ni pa nujno, da čakate, da se dobimo. Nekateri učenci mi že pridno pošiljate svoje fotografije sonca. Kadar se le prikaže, v zadnjih dneh se sicer malo skriva, vzemite v roke svoj fotoaparat in posnemite kakšno fotko. Ne pozabite: NE GLEJTE V SONCE! Fotografije mi potem v jpg formatu pošljite na mail: bozidarka.vivat@guest.arnes.si

 

Kaj torej narediti, da se nam boste lahko pridružili na mobilnosti?

  1. Aktivno in inovativno sodelujte na delavnicah
  2. Sprejmite gosta
  3. Sodelujte na natečaju za logo …

… in če boste znali dobro zastopati našo šolo, vas bomo z veseljem peljali na eno izmed mobilnosti.

Predvideno število učencev in učiteljev, ki bodo potovali:

1. Finland Porvoo 4. učenci, 3 učitelji

2. Slovenia Slovenj Gradec

3. Germany Wasserburg am Inn 4.-6. učencev, 3 učitelji

4. Turčija Corum? 4 učenci, 2 učitelja

5. Italy Cita di Castello 4 učenci, 3 učitelji

Skupaj: 16 učencev 11 učiteljev = 27 mobilnosti

Glede na finančne zmožnosti se lahko število, tako učencev kot učiteljev, spremeni.

Vse, kar vas v zvezi s projektom še zanima, lahko pridete in vprašate.

Koordinatorka projekta na šoli,

Božidarka Vivat

 

(Skupno 107 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost