Čezmejno srečanje v Škocjanu v Avstriji

Z velikim zadovoljstvom smo se 13. junija udeležili čezmejnega srečanja v Škocjanu. Srečanje je organiziralo in financiralo Slovensko gospodarsko združenje skupaj z generalnim konzulatom Republike Slovenije v Celovcu. Skupaj se je srečanja udeležilo 180 otrok in spremljevalcev iz  dvojezične Volksschule St. Primus / Ljudske šole Šentprimož, Prve OŠ Slovenj Gradec,  dvojezičnega Vrtca PIKA iz Šentprimoža in  vrtca NAŠ OTROK iz Celovca. Iz naše šole se je srečanja udeležilo 47 učencev, ki obiskujejo NIP nemščina v 4., 5. in 6. razredu  ter učencev 4. in 5. razreda PŠ Sele – Vrhe. Z nami je bila tudi predstojnica Zavoda za šolstvo OE Slovenj Gradec ga. Nevenka Štraser.

Po prisrčnem sprejemu na LŠ Šentprimož, so se njihovi in naši učenci predstavili drug drugemu in se naučili dveh skupnih pesmi. Nato smo skupaj odšli do vrtca PIKA, kjer so nas pričakali otroci iz obeh vrtcev. Na dvorišču pred vrtcem smo vsi skupaj zapeli pesem ”Mi se imamo radi”. Sledilo je skupno kosilo v gostišču MOCHORITSCH. Po kosilo pa smo se odpeljali v doživljajski park ”WALDERLEBNISWELT” ob Klopinskem jezeru. V gozdu sveta doživljajev smo doživeli čudovite doživljaje in zarisale so se prve poti našega spoznavanja ter nadaljnjega sodelovanja.

Več o srečanju si lahko pogledate na spletnih povezavah:

https://www.meinbezirk.at/kaernten/voelkermarkt/themen/bildergalerie.html

http://4d.rtvslo.si/arhiv/porocila/174476821

http://volksgruppen.orf.at/slovenci/sporedi/stories/doberdankoroska/

Bernarda Zlodej

 

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost