Državni UNESCO kviz in “Ekodan”

22.4. (Dan Zemlje) smo se mentorica Eva Osojnik, dve učenki in dva učenca sedmih razredov udeležili tradicionalnega NACIONALNEGA PROJEKTA »EKODAN« in državnega UNESCO kviza na OŠ Bratov Polančičev Maribor.

Po uvodnem pozdravu so se učenci razporedili po različnih delavnicah. Učenci so prebirali pesmi, predstavili ogrožene živalske vrste v angleškem jeziku in izvedli glasbeno točko s pomočjo inštrumentov, ki so jih iz odsluženih materialov in embalaže izdelali sami. Izdelali so raketo, ki so jo s pomočjo vode in pritiska pognali v vesolje, prav tako pa so v parku merili in spoznavali drevo mamutovec. Obe učenki iz naše šole sta skupaj z ostalimi obiskali Bukvarno Ciproš in spoznavali usodo knjige. To pa je bilo le nekaj izmed mnogih delavnic, ki so jih na šoli pripravili za učence. Nekaj učencev se je preizkusilo na državnem UNESCO KVIZU. Temi kviza sta bili ogrožene živali v Sloveniji in podnebne spremembe. V kvizu so sodelovali učenci iz štirinajstih UNESCO zavodov iz Slovenije. Našo šolo sta pri kvizu zastopala dva učenca.

Učenci so povedali, da jim je bil dan zelo všeč, saj je bil drugačen od vsakdanjega, navadnega pouka.

 

Za ogled slik klikni

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost